Płytki – nieodzowny element stylowego wnętrza

Nie wiesz na jakie wykończenie Twojego domu się zdecydować? Towarzyszy Ci niepewność czy ściany pomalować na jakiś kolor, czy może ułożyć na nich ceramiczne płytki? Z kolei, to nie koniec problemów. Kiedy rozwiązałeś już jeden, chwilę później nasuwa się drugi. Co zrobić z podłogą? Ułożyć parkiet, czy też zastosować płytki?

Jesteś zabieganym małżonkiem, rodzicem, dzieckiem. Cały dzień to jedna wielka, niekończąca się praca na etat. Nie masz czasu by przygotować sobie pełnowartościowy posiłek, a co dopiero posprzątać dom/mieszkanie? Do tego dochodzą także inne priorytetowe sprawy. Jednak przed Tobą ważne decyzję w związku z nadchodzącym urządzaniem się/remontem/przeprowadzką.

Doskonałym posunięciem będzie ułatwić sobie tę sprawę, decydując się na zakup płytek. Świetnie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, a szczególnie w miejscach podatnych na zabrudzenia, czyli w kuchni i łazience. To właśnie w Nich spędzamy najwięcej czasu, z tego względu najwięcej się w nich brudzi. Masz dość tłustych plam na nowo pomalowanej ścianie, zacieków na drogich panelach i zadrapań trudnych do zatuszowania na parkiecie podłogowym?

W tego typu pomieszczeniach nie masz po co się dłużej zastanawiać! Rozwiązanie jest jedno. Zdecyduj się na płytki podłogowe. To bardzo wygodne rozwiązanie dla Ciebie i Twojego portfela. Wiele różnych pomysłów możesz znaleźć tutaj: https://grupamo.pl/produkty/plytki-i-mozaika/

Kuchnia od zawsze stanowi serce domu i miejsce spotkań domowników, często także jest integralną częścią salonu, w związku z tym jest bardzo widoczna i należy zadbać o to, by dobrze się prezentowała z każdego punktu patrzenia. W dzisiejszym świecie bardzo modne stały się duże płyty. Pięknie się eksponują w każdym wnętrzu. Do kuchni bardzo dobrze sprawdzą się ceramika i glazura, gdyż są to silne, trwałe materiały o właściwościach odpornych na ścieranie, odporne na wilgoć i wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, jak np. zadrapania.

Czytaj również  Pełne wyposażenie nowoczesnych łazienek

Łazienka z kolei także wymaga bardzo precyzyjnego doboru płytek łazienkowych, gdyż często przypada na nią niewielki metraż naszego mieszkania. W związku z tym, gdy jest mała, warto zdecydować się na duże płyty w jasnym kolorze o błyszczącym wykończeniu. Taki wybór sprawi, że płytki będą odbijać światło i działać na zasadzie lustra – optycznie powiększając łazienkę. Jeżeli jednak Twoja łazienka to więcej metrów kwadratowych kolorystyka nie musi być aż tak zawężona. Również faktura i wielkość nie powinny być ograniczeniem, a bardziej inspiracją.

Salon również jest miejscem, w którym codziennie przebywamy, w związku z tym, by łatwo było utrzymać go w czystości, wybierz płytki podłogowe w eleganckiej wersji, np. te z kamienia, czy betonu. Jeśli jednak nie wyobrażasz sobie tego pokoju dziennego bez paneli podłogowych, gdyż bardzo lubisz drewno – nic straconego! Obecnie są dostępne płytki drewnopodobne, które nie dość, że są łatwe w czyszczeniu, to jeszcze świetnie imitują drewno, nadając pomieszczeniu naprawdę luksusowego charakteru!

Płytki to zdecydowanie najlepsza opcja, jeśli chodzi o wykończenie mieszkań. Posiadają mnóstwo plusów, od łatwości montażu, poprzez wygląd, aż do funkcjonalności. Sprawdź sam.