Jak upiąć zasłony w kuchni – poradnik

Jak upiąć zasłony w kuchni – poradnik krok po kroku

Często zdarza się, że zasłony w kuchni są narażone na działanie pary wodnej, tłuszczu, czy dymu – dlatego dobrze jest umieć je odpowiednio upiąć. W tym poradniku krok po kroku pokażemy, jak przygotować zasłony, jak dobrać odpowiednie akcesoria, oraz jak upiąć zasłony w kuchni.

Krok 1 – Przygotowanie zasłon

Zanim zaczniesz upinać zasłony, musisz je odpowiednio przygotować. Przede wszystkim, zdejmij zasłony z karnisza i dokładnie je wyprać lub odświeżyć. Warto też wyprasować zasłony, aby były gładkie i łatwiejsze w upinaniu.

Krok 2 – Dobierz odpowiednie akcesoria

Przy upinaniu zasłon w kuchni należy pamiętać, że będą narażone na działanie pary wodnej i tłuszczu. Dlatego dobrze jest użyć specjalnych haków i sznurków, które są odporne na działanie wilgoci. Można je łatwo znaleźć w sklepach z artykułami do domu.

Krok 3 – Wybierz właściwy sposób upinania

W zależności od rodzaju karnisza, możesz zastosować różne sposoby upinania zasłon w kuchni:

  • Na szelkach – jeśli karnisz ma szelki, to możesz za pomocą haków przytwierdzić zasłony do szelki.
  • Na klamerkach – jeśli karnisz ma klamerki, to przypnij do nich zasłony zaczynając od środka i stopniowo przesuwając się na boki.
  • Na kółkach – jeśli karnisz ma kółka, to przypnij zasłony za pomocą haków do każdego kółka.

Krok 4 – Dopasuj długość zasłon

Przed upięciem zasłon w kuchni, warto dopasować ich długość do okna. Zasłony powinny być na tyle długie, aby osłaniały całe okno, ale jednocześnie nie mogą dotykać ziemi, co mogłoby spowodować przemoczenie zasłon.

Krok 5 – Upnij zasłony na karnisz

Na koniec należy upiąć zasłony na karnisz. Użyj haków, sznurków lub klamer do przytwierdzenia zasłon.

Pamiętaj, że zasłony w kuchni nie tylko pełnią funkcję dekoracyjną, ale też chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz zapewniają prywatność w pomieszczeniu.

Czytaj również  Jak urządzić blat w kuchni - praktyczne wskazówki

Podsumowanie

Upinanie zasłon w kuchni nie musi być trudne. Wystarczy odpowiednio przygotować zasłony, wybrać odpowiednie akcesoria i wybrać sposób upinania zasłon odpowiedni do rodzaju karnisza. Przygotowany przez nas poradnik krok po kroku na pewno ułatwi Ci zadanie i pozwoli na odpowiednie upięcie zasłon w kuchni.

Data publikacji Kategorie Dom