Jak urządzić kuchnię 10m2 – Praktyczny poradnik

Jak urządzić kuchnię 10m2 – Praktyczny poradnik

Planując urządzenie kuchni o niewielkich wymiarach, warto postawić na funkcjonalność i praktyczność. W tym artykule przedstawimy kilka praktycznych wskazówek, jak wykorzystać przestrzeń 10 metrowego pomieszczenia.

Zacznij od planu

Zanim przystąpisz do aranżacji kuchni, warto najpierw wykonać plan pomieszczenia, uwzględniając okna, drzwi oraz instalacje, takie jak woda, gaz, i prąd. Na podstawie takiego planu łatwiej będzie Ci przemyśleć, gdzie najlepiej umieścić meble i sprzęty kuchenne.

Wykorzystaj wysokie szafki

W kuchni 10m2 warto postawić na szafki o wysokości do sufitu. Dzięki temu uzyskasz dodatkową przestrzeń na przechowywanie w kuchni. Zyskasz miejsce na naczynia, garnki i inne sprzęty, które zawsze znajdą swoje miejsce.

Zadbaj o optyczne powiększenie przestrzeni

W kuchniach o niewielkich wymiarach warto zastosować kilka trików optycznych, które „powiększą” pomieszczenie. Do takich rozwiązań należą między innymi jasne, błyszczące płytki na ścianie, lustro, które optycznie powiększa przestrzeń, a także podświetlenie LED. Natomiast ciemne elementy będą prowadzić do poczucia przytulności, ale jednocześnie zamyśli pomieszczenie.

Rozważ zainwestowanie w meble na wymiar

Odpowiednio zaprojektowane meble na wymiar to gwarancja optymalnego wykorzystania przestrzeni w kuchni. Dzięki specjalnie wykonanym szafkom i regałom na wymiar, wykorzystasz każdy centymetr swojej kuchni. Oprócz funkcjonalności, meble na wymiar dają także wiele możliwości aranżacyjnych – możesz dostosować ich wygląd do reszty pomieszczenia oraz indywidualnych upodobań.

Postaw na funkcjonalny sprzęt AGD

Wybierając urządzenia AGD, postaw na te, które zapewnią Ci maksymalną funkcjonalność i przy okazji pozwolą zaoszczędzić trochę miejsca. Przykładem może być zmywarka 45 cm zamiast 60 cm, co zaoszczędzi Ci kilka cennych centymetrów w kuchni. Z kolei lodówki typu french door posiadają szuflady, które pozwalają na lepsze zorganizowanie przestrzeni wewnątrz urządzenia.

Połącz kuchnię z jadalnią lub salonem

Jeśli masz otwartą kuchnię na salon lub jadalnię, warto połączyć te przestrzenie i stworzyć jedno spójne pomieszczenie. Dzięki temu uzyskasz wrażenie większej przestrzeni, a także lepszą komunikację między pomieszczeniami.

Czytaj również  Jak urządzić kuchnię: aranżacje

Podsumowanie

Jak widać, urządzenie kuchni 10m2 nie jest trudnym zadaniem. Kluczem do sukcesu jest przemyślany plan i funkcjonalne meble. Drobne triki optyczne pozwolą zaś na wizualne powiększenie pomieszczenia.

Data publikacji Kategorie Dom