filtry do dzbanków

Filtr do dzbanka – podstawowe informacje dla kupujących

filtry do dzbankówFiltr do dzbanka, gdzie można uzyskać wodę zdatną do picia, staje się niezbędny na każdej liście zakupów. Jego popularność jest podyktowana zarówno tym, ze zapewnia zdrową wodę jak i szerzeniem proekologicznych działań w każdym domu. Dodatkowo w porównaniu z kupowaniem wody w butelkach, dzbanki filtrujące kosztują ta naprawdę ułamek ceny.

Filtry do dzbanka – przeczytaj przed zakupem

Istnieją dwa główne filtry do dzbanków, których zadaniem jest zatrzymywanie substancji szkodliwych dla zdrowia lub mogących zmienić smak wody.

Pierwszy z nich to filtr do dzbanka z węglem aktywnym. Węgiel aktywny obecny we wkładzie ma za zadanie zatrzymywanie wszelkich śladów zanieczyszczeń obecnych w wodzie, takich jak metale ciężkie, ale także pestycydów, węglowodorów, pozostałości leków i innych zanieczyszczeń rzadko występujących w wodzie wodociągowej.

Drugim rodzajem jest filtr z żywicami jonowymiennymi. Wyposażony jest w specjalny proszek (piasek lub żywica), który dzięki reakcji chemicznej umożliwia wymianę wapnia i magnezu zawartego w wodzie na inne nieszkodliwe jony, takie jak sód i potas, obecne w filtrze.

W porównaniu do filtrów z węglem aktywnym filtry dzbankowe tego typu są znacznie bardziej specyficzne i działają tylko na twardość wody. Większość filtrów dostępnych na rynku, które składają się z mieszanki węgla aktywnego i żywicy jonowymiennej, to połączenie tych dwóch technologii. Sprawdź ofertę na stronie: https://strefafiltrow.pl/filtry-do-dzbankow.html

Filtry dzbankowe – to musisz wiedzieć zanim zdecydujesz się na zakup

Podczas kupowania dzbanka filtrującego warto również poznać kilka aspektów na które trzeba zwrócić uwagę by kupić odpowiedni filtr do dzbanka.  Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na pojemność dzbanka filtrującego, gdyż jego wymiary różnią się w zależności od potrzeb. Bardziej kompaktowe modele mają pojemność około 2 litrów, natomiast te większe, a przez to bardziej odpowiednie dla dużych rodzin, mogą pomieścić do 3,5 litra wody.

Dzbanki filtrujące mogą być wykonane ze szkła lub tworzywa sztucznego oraz stali nierdzewnej. Podczas gdy niektórzy wolą szkło, ponieważ jest bardziej eleganckie i dekoracyjne, inni preferują plastikowe dzbanki, które są najbardziej popularne i są wykonane z tworzywa sztucznego przeznaczonego do kontaktu z żywnością, wolnego od toksycznych substancji. Bez względu na wybór ważne jest by kupować dopasowany filtr do dzbanka.