Nowoczesne salony nie muszą być nudne

Nie ma nic lepszego do dobrze zaprojektowanego salonu, który nadaje się do spędzania czasu z rodziną i rozrywki dla bliskich. To miejsce nadaje ton reszcie wystroju Twojego domu. Jest to również jedno z najlepszych miejsc do zaprezentowania estetyki Twojego projektu poprzez eksperymentowanie z paletami kolorów, warstwami faktury i wzorów oraz różnymi układami mebli.

Salon ma być wygodny, zachęcający i pełen stylu. Ponadto, jeśli jesteś entuzjastą designu, jest to idealne miejsce do przetestowania Twoich ulubionych trendów, bez względu na to, czy zdecydujesz się na sztukę makalistyczną, czy na śmiałą metaliczną farbę ścienną. Jeśli chcesz znaleźć miejsce, gdzie będziesz mógł dostać wszystkie materiały konieczne do wykorzystania w salonie, sprawdź stronę internetową Grupy Mo:

Aranżacje salonu w nowoczesnym stylu

Współczesne pokoje dzienne wymagają nowoczesnych rozwiązań magazynowych, które są równie atrakcyjne, jak i użyteczne. Stos pływających półek tworzy ścianę magazynu i ekspozycji w przestrzeni życiowej. Wystarczy dodać krzesła do idealnego miejsca do siedzenia z laptopem i sprawić, aby przestrzeń działała jak domowe biuro. Co więcej, w nowoczesnych salonach możesz pozwolić sobie na zabawę z funkcjonalnymi meblami. Przekształć przestrzeń w funkcjonalny magazyn, w którym możesz pokazać wszystkie rzeczy, którymi chcesz się pochwalić. Wybierz dekoracyjne naczynia, rośliny. Skup się na minimalistycznych żyrandolach czy lampach do czytania. Na ścianach dodaj kolor, który nada życia pomieszczeniu. Otwarte salony z dużymi oknami można wykorzystać w celu stworzenia rodzinnej, ciepłej przestrzeni. Najlepiej wykorzystaj przestrzeń, obramowawszy okna z indywidualnie dobranymi biblioteczkami i meblami. Wykorzystaj jak najlepiej niewykorzystaną przestrzeń na ścianie, zwłaszcza tę wysoko położoną, dzięki wbudowanym szafkom i półkom. Siedziska okienne stanowią idealne miejsce do siedzenia i sprawiają, że czujesz się trochę bliżej zewnątrz. Podkreśl to jeszcze bardziej, otaczając okno roślinami.

Jak urządzić salon w stylu rustykalnym

Rustykalny pokój dzienny może nadawać blask krawędzi dzięki inteligentnym wyborom mebli. Podczas gdy wiele elementów w salonie jest rustykalne i naturalne, takie jak fotele, można nadać mu współczesny i luksusowy skręt z pluszową aksamitną tapicerką i aksamitnymi akcentami matowego złota. Dodatkowo wykorzystaj tapety na ścianach w kontrastowym kolorze. Można wykorzystać rustykalny styl np. tworząc otwartą przestrzeń z morskimi akcentami. Brązy, piaskowe kolory, błękit i biel to podstawa urządzenia takiego salonu. Aby nadmorska stylizacja była bardziej miękka, można naśladować niedoskonałości tego środowiska, od ciosanego drewna po poszarpane krawędzie połamanych muszli morskich. Wykorzystaj również tapety w salonie- prostota eleganckiej tapety stanie się jej siłą – ułatwia mieszanie jej z innymi wzorami, a miękki kolor jest na tyle subtelny, że nie kradnie show.