Neonatolog w Poznaniu- szukaj w Neomedica

Kiedy nasze upragnione dziecko przyjdzie na świat, chcemy, aby miało zapewnione najlepszą opiekę. Istnieją jednak przypadki, że od pierwszych dni jego życia musi zajmować się nim specjalista. W gabinetach Neomedica rodzice mogą znaleźć neonatologa dziecięcego, którego w Poznaniu jak na lekarstwo. Więcej informacji o specjalistach w naszych gabinetach można znaleźć na stronie

Echo serca dziecka

W czasie wizyty specjalista może wykonać badania diagnostyczne malucha. Jednym z nich jest echo serca, czyli badanie USG doppler serca dziecka. Echokardiogramy są na ogół najlepszymi testami w celu wykazania struktury i funkcji elementów składowych serca. Służy ono do pomiaru wielkości i grubości komór serca oraz sposobu, w jaki serce radzi sobie z pompowaniem krwi przez zastawki serca. Echokardiogram może wykrywać nieprawidłowości strukturalne serca (otwory między komorami, płyny wokół serca, masa wewnątrz serca itp.

USG głowy

Istnieją również przypadki, kiedy konieczne jest wykonanie USG przezciemiączkowego (USG głowy). Wykonuje się je u noworodków urodzonych przedwcześnie, czy też u maluszków, u których istnieje podejrzenie nieprawidłowego rozwoju układu nerwowego i mózgu. Badanie to pozwala wykryć wodogłowie, krwawienia w okolicach głowy, problemy z rozwojem mózgu czy tez nierozwinięte naczynia krwionośne w jego obrębie. Można je wykonać do momentu zarośnięcia ciemiączka.

Czytaj również  Obiekty usługowe - przydatność w życiu ludzkim